Профнастил – універсальний будівельний матеріал, який має особливий попит серед забудовників у Києві. Як правило, цей металопрофіль використовують для облаштування покрівлі, облицювання стін, виготовлення перегородок, огорожі території та інших будівельно-монтажних робіт. Але перш ніж купити профнастил, потрібно розуміти, який матеріал підійде для вашої роботи. Адже металопрофіль може суттєво відрізнятися як візуально, так і механічними характеристиками. Щоб спростити завдання, пов’язане з вибором металопрофілю, матеріал підлягає маркуванню, в якому зашифровано характеристики продукції. Далі в нашій статті ми розберемося, які види профнастилу бувають, їхню сферу застосування, а також плюси та мінуси даного будматеріалу.
Профнастил – це металевий лист із гофрованою поверхнею. Така конструкція створює додаткові ребра жорсткості по всій довжині виробу, завдяки яким гофрований лист стає приблизно в 2-3 рази жорсткішим і міцнішим, ніж звичайний гладкий прокат. Ця особливість дозволяє витримувати суттєві навантаження за мінімальної товщини листа.
Характеристики та, відповідно, сфера застосування металевого профілю залежить від конфігурації листа та його покриття. Чим відрізняється профнастил від профліста? Профнастилом частіше називають саме покрівельний матеріал, а профлистом – перегородки, огорожі, обшивку стін дач та котеджів, господарських будівель та гаражів, промислових об’єктів та складів.
Сьогодні на ринку будматеріалів у Києві представлені різні види профлиста. Можна купити матеріал із підвищеною стійкістю до навантажень та великим ресурсом служби (понад 50 років). Такий металопрофіль вибирають як покрівлю будинку, десь у горах, де щороку випадає дуже багато снігу.
Умовно металопрофіль можна розбити на 3 типи:
Стіновий профнастил тонший, його простіше обробляти (свердлити, згинати, розрізати). Покрівельний матеріал повинен мати жорсткість і міцність, але при цьому бути легким.
Профнастил найчастіше використовується:
Чому важливо не плутати? Якщо купити металопрофіль із заниженими характеристиками, він довго не прослужить у важких умовах. І, навпаки, для огородження території будмайданчика нераціонально купувати дорогий якісний металопрофіль з декоративним полімерним покриттям.
Плюси:
Мінуси цього матеріалу також є. Так, наприклад, при механічному пошкодженні матеріал швидко іржавіє, тим самим скорочується термін служби. При неправильному монтажі порушується герметичність усієї конструкції.
Якщо порівнювати гофрований металопрофіль із шифером, то плюси металевого листа очевидніші:
Тоді як основні мінуси шиферу – це висока ймовірність розколу при ударі, сумний зовнішній вигляд і високий % водопоглинання, через що на шифері з часом росте мох.
Металлобаза «Спектр Груп» пропонує купити профнастил зі складу в Києві оптом та в роздріб профнастил для покрівлі, огорож та фасадів. Ознайомитись з повним асортиментом продукції та цінами ви зможете у відповідному розділі сайту.